ایجاد 65 هزار طرح اشتغال‌ در مناطق محروم از ابتدای سال

رییس هیات مدیره بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از ایجاد 65 هزار طرح اشتغال‌ در مناطق محروم از ابتدای سال خبر داد.

محمود عسکری آزاد با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سال جاری 65 هزار طرح اشتغال‌زایی در مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور توسط بنیاد برکت به بهره‌برداری رسیده است و همین تعداد طرح نیز در نوبت دریافت تسهیلات تا پایان امسال قرار دارند.

رییس هیات مدیره بنیاد برکت خاطرنشان کرد: راه‌اندازی این 65 هزار طرح اشتغال‌ اجتماع‌محور باعث ایجاد فرصت‌های کسب و کار برای 195 هزار نفر از ساکنان مناطق محروم و روستایی کشور به شکل مستقیم و غیرمستقیم شده است.

وی با تاکید بر شکل‌گیری بنیاد برکت با هدف محرومیت‌زدایی در مناطق محروم و روستایی کشور گفت: بر این اساس، یک مسیر بر مبنای خواست، اراده، مشارکت و همکاری مردم طرحی شده که راهی جدید در نظام مدیریتی کشور است.

 عسکری آزاد تصریح کرد: راهبرد بنیاد برکت توانمندسازی و قدرت دادن به انسان‌هایی است که قدرتمند هستند اما زمینه شکوفایی برای آن‌ها وجود نداشته است.

رییس هیات مدیره بنیاد برکت با اشاره به حضور و فعالیت این بنیاد در 14 هزار روستای کشور اظهار داشت:  فعالیت در این تعداد روستا و تمامی شهرستان‌ها و استان‌های کشور در حالی است که بنیاد برکت حتی یک کارمند استخدامی در استان‌ها ندارد و هیچ ساختار و تشکیلاتی را راه‌اندازی نکرده است.

وی افزود: همکاران بنیاد برکت در سطح کشور از خود مردم هستند و برای مردم کار می‌کنند. بر اساس این رویکرد، ظرف 5 سال اخیر 260 هزار طرح اشتغال با ظرفیت‌ 780 هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم در کشور ایجاد شده است.

ایجاد 65 هزار طرح اشتغال‌ در مناطق محروم از ابتدای سال

عسکری آزاد با اشاره به راه‌اندازی گروه‌های توسعه‌ای در روستاها بیان کرد: گروه‌های توسعه‌ای مشتمل بر فرمانداران، دهیاران، اعضای شورای روستا و معتمدان محلی شکل گرفته است و در حال حاضر بیش از 60 هزار نفر از معتمدان محلی عضو کمیته‌هایی هستند که به بنیاد برکت کمک می‌کنند.

به گفته رییس هیات مدیره بنیاد برکت، در حال حاضر 950 مجری و تسهیل‌گر این بنیاد در مناطق محروم و روستایی کشور در حال فعالیت هستند.

وی ادامه داد: بنیاد برکت با 17 سازمان، موسسه و نهاد همکاری مشترک دارد و بیش از 260 میلیارد تومان از اعتبارات لازم برای پروژه‌های اشتغال و عمرانی و زیربنایی توسط خود مردم تامین شده است.

عسکری آزاد از توجه ویژه بنیاد برکت به اقشار ویژه و آسیب‌پذیر اجتماعی خبر داد و گفت: 22 هزار طرح اشتغال برکت برای افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور عملیاتی شده است.

کد خبر 5494

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =