۳۷۰۰ شغل برکت برای ساکنان ایران کوچک

تعداد طرح‌های اشتغال بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در استان البرز تا پایان امسال به یکهزار و ۵۰۰ طرح می‌رسد.

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت با بیان این مطلب اظهار داشت: تا به امروز ۸۸۱ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور با ظرفیت بیش از ۲ هزار و ۶۴۳ شغل مستقیم و غیرمستقیم در مناطق محروم و روستاهای استان البرز به بهره‌برداری رسیده است.

مرتضی نیازی ادامه داد: بنیاد برکت همچنین تا پایان سال جاری اجرای ۶۰۰ طرح اشتغال اجتماع‌محور دیگر را در استان البرز در دست اقدام دارد که این طرح‌ها در شرف راه‌اندازی هستند.

وی تاکید کرد: راه اندازی این یک‌هزار و ۵۰۰ طرح اشتغال اجتماع‌محور، فراهم آوردن فرصت‌های کسب‌وکار برای بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ متقاضی را در استان البرز به همراه دارد.

به گفته معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت، ۷ شهرستان اشتهارد، چهارباغ، ساوجبلاغ، فردیس، کرج، نظرآباد و طالقان و ۳۷ روستا در استان البرز تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت قرار دارند.

نیازی از فعالیت ۹ مجری و تسهیل‌گر در استان البرز خبر داد و گفت: ۵۴ درصد جامعه هدف کارآفرینان بنیاد برکت در استان بانوان هستند.

۳۷۰۰ شغل برکت برای ساکنان ایران کوچک

وی با تاکید بر توجه ویژه اقشار به اقشار آسیب‌پذیر اجتماعی در حوزه اشتغال‌زایی بیان کرد: از مجموع طرح‌های اشتغال ایجاد شده در استان البرز تا به امروز ۸۸ طرح به زنان سرپرست خانوار، ۱۱۶ طرح خانواده شهدا، ۴۶ طرح معلولین و ۱۵ طرح به زندانیان آزاد شده و خانواده‌هایشان اختصاص یافته است.

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت درباره رسته‌های شاخص طرح‌های راه‌اندازی شده نیز توضیح داد: ۱۳۶ طرح به حوزه پوشاک اختصاص دارد، ۹ طرح آبزی‌پروری اجرا شده است و ۷۰ طرح نیز به حوزه دانش‌بنیان مربوط می‌شود.

نیازی خاطرنشان کرد: همچنین ۱۱۳ مورد مهاجرت معکوس رخ داده است و متقاضیان اشتغال از کرج و دیگر شهرهای استان البرز به روستاهای خود بازگشته‌اند.

وی عنوان کرد: ۶۳ درصد طرح‌های اشتغال راه‌اندازی شده در البرز فردی و ۳۷ درصد گروهی یا کارگاهی است.

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت خاطرنشان کرد: حجم کل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی یک‌هزار و ۵۰۰ طرح اشتغال اجتماع‌محور در استان البرز بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان است.

کد خبر 5308

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =