ایجاد 7 هزار طرح اشتغالزایی جایگزین کولبری در سه استان کشور

معاون اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت گفت: 7 هزار طرح اشتغالزایی جایگزین کولبری در سه استان آذربایجان غربی،کرمانشاه و کردستان ایجاد شده است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مرتضی نیازی معاون اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت با بیان اینکه  بنیاد برکت به مسئله کولبران با توجه به ماهیتی که داشته اند ورود و سعی کرد جایگزین کولبری را برای مردمان مناطق آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه معرفی کند.

وی ادامه داد: کولبری در حال حاضر یک مسئله ملی است و باید چندین دستگاه برای ساماندهی وحل آن پای کار بیایند و مسئله اصلی هم که بنیاد برکت به آن ورود کرد ایجاد شغل‌هایی جهت جایگزینی کولبری بود.

معاون اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت بیان کرد: هدف اصلی بنیاد برکت آن بود که با فراهم کردن فرصت‌های شغلی در منطقه  افرادی که از سر اجبار وارد شغل کولبری شده‌اند دیگر کولبری نکنند که طبق بررسی‌های صورت گرفته هم تا به امروز در این زمینه نسبتا موفق بوده است.

ایجاد 7 هزار طرح اشتغالزایی جایگزین کولبری در سه استان کشور

نیازی توضیح داد: بنیاد برکت یک افق بلند مدت در این زمینه طراحی کرد و مناطقی که مستعد بوده‌اند را بررسی و یک دستور العمل در قالب رشد اشتغال هدفمند (راه) تهیه کرد.

وی با بیان اینکه  تا به امروز در مناطق مرزی کشور 7 هزار طرح را انجام داده ایم افزود: طبق برنامه ریزی صورت گرفته امسال هم یک هزار طرح دیگر در سه استان آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه انجام خواهیم داد.

معاون اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت تاکید کرد: تا به امروز در 588 روستا 7 هزار طرح با سرمایه‌گذاری هزار میلیارد تومانی اجرا شده است که از این میزان سرمایه‌گذاری 370 میلیارد تومان تسهیلات بنیاد برکت بوده و مابقی آورده متقاضیان بوده است.

نیازی بیان کرد: تمامی طرح‌ها با توجه به اقتصاد روستایی حاکم بر این مناطق بوده که شامل توسعه باغات، استفاده از ظرفیت کشاورزی و سیستم‌های گلخانه‌ای و مصنوعات چوبی و ... بوده  است.

وی افزود: بیشترین طرح‌های اجرا شده در قالب ساماندهی کولبری در استان کردستان بوده است به طوری که از 7 هزار طرح ایجاد شده 4هزار طرح در استان کردستان، 1500 طرح در آذربایجان غربی و 1500 طرح در کرمانشاه بوده است.

کد خبر 6765

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =