روستای بدون بیکار، هدف راهبردی بنیاد برکت است

روستای بدون بیکار و توانمندسازی کارآفرینان با هدف محرومیت‌زدایی و ایجاد اشتغال پایدار هدف اصلی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام است.

مریم نظری مجری جوان و فعال بنیاد برکت در استان تهران گفت: تاکنون بیش از دو هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم در شهرستان ورامین ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه توانمندسازی کارآفرینان با هدف محرومیت‌زدایی و ایجاد اشتغال پایدار از اهداف اصلی بنیاد برکت است، اظهار داشت: از سال ۹۹ تاکنون ۱۰۰۰ طرح اشتغالزایی با حمایت بنیاد برکت در ۳۰ روستا در شهرستان ورامین به بهره برداری رسیده است.

وی در مورد نحوه آشنایی خود با بنیاد برکت نیز توضیحاتی ارائه کرد و افزود: قبلا در گروه‌های جهادی و موسسات خیریه فعالیت داشتم و به دلیل علاقه به رفع فقر و ایجاد اشتغال در روستاهای کشور جذب بنیاد برکت شدم. بنیاد با دارا بودن زنجیره تسهیل‌گری، مجموعه توانمندی در جهت ایجاد اشتغال پایدار در کشور است. هدف اولیه من بازگرداندن جوانان به روستا و دوری آنها از مشاغل کاذب در حاشیه شهرها است.

 روستای بدون بیکار، هدف راهبردی بنیاد برکت است

این مجری با تاکید بر روش آموزش‌محور بنیاد، بر برگزاری نمایشگاه‌های فصلی و دایمی جهت عرضه محصولات کارآفرینان تاکید کرد و گفت: بیش از ۲ هزار فرصت شغلی در شهرستان ورامین ایجاد شده است. یکی دیگر از اهداف بنیاد برکت علاوه بر اشتغال‌زایی در روستاها، بازگرداندن جوانان و خانواده‌های مهاجرت کرده به شهرها است که درحاشیه شهرها ساکن شده اند.

نظری در پایان در مورد مناطق تحت فعالیت خود تصریح کرد: مشاغل ایجاد شده توسط بنیاد برکت در روستای رستم آباد ورامین باعث بازگشت مردم مهاجر به روستا شده و نرخ بیکاری در این روستا را نیز به صفر رسانده است. طرح‌هایی که با حمایت بنیاد برکت با حضور تیم تسهیل‌گری در روستاها انجام شده شامل دامپروری، کشاورزی، زنبورداری، گلخانه، کارگاه تولید گلاب و عرقیجات، محصولات خانگی، قالیبافی، خیاطی، چرم دوزی و سایر صنایع دستی، مشاغل فنی و خدماتی بوده است.

کد خبر 5534

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =