سیستان و بلوچستان در اولویت اشتغال‌زایی بنیاد برکت

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) تا پایان امسال ۹ هزار طرح اشتغال‌زایی را در استان سیستان و بلوچستان اجرا می‌کند

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) تا پایان امسال ۹ هزار طرح اشتغال‌زایی را در استان سیستان و بلوچستان اجرا می‌کند.

مدیرکل ستاداجرایی استان با بیان این مطلب افزود: با توجه به محرومیت سیستان و بلوچستان بیشترین طرح‌های اشتغال اجتماع‌محور بنیاد در مناطق محروم و روستایی این استان به بهره‌برداری رسیده و در دست اجرا است.
علیرضا راشکی از اجرای ۹ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: ۸ هزار میلیارد ریال از منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها از محل جزء ۲ بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی در استان تخصیص یافته است.
وی تصریح کرد: اجرای این ۹ هزار طرح اشتغال اجتماع‌محور، فرصت‌های کسب‌وکار را برای ۲۷ هزار نفر به شکل مستقیم و غیرمستقیم فراهم می‌کند.
راشکی ادامه داد: ۶۳ مجری و تسهیل‌گر بنیاد برکت در مناطق محروم سیستان و بلوچستان مشغول خدمت‌رسانی به متقاضیان اشتغال هستند.
وی از فعالیت بنیاد برکت در تمامی ۲۲ شهرستان استان خبر داد و تاکید کرد: همچنین یک‌هزار و ۱۱ روستای سیستان و بلوچستان تحت پوشش اقدامات اشتغال‌زایی بنیاد برکت قرار دارند.
مدیرکل ستاداجرایی استان با تاکید بر توجه ویژه به بانوان اظهار داشت: ۶۲ درصد طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد در سیستان و بلوچستان به بانوان کارآفرین اختصاص دارد.
به گفته راشکی، بیشترین طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در شهرهای زابل، نیمروز، هیرمند و دلگان عملیاتی شده است.
وی در تشریح اقدامات گذشته در سیستان و بلوچستان به منظور اشتغال‌زایی بیان کرد: تا پایان سال ۱۴۰۰ بیش از ۲۱ هزار طرح اشتغال اجتماع‌محور با ظرفیت ۶۳ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در مناطق محروم و روستایی استان به بهره‌برداری رسیده است.
مدیرکل ستاداجرایی استان افزود: حجم کل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی این ۲۱ هزار طرح بالغ بر ۲۱ هزار میلیارد ریال است.
راشکی یادآور شد: از این تعداد، نزدیک به ۲ هزار و ۵۰۰ طرح برای اقشار ویژه و آسیب‌پذیر اجتماعی از جمله زنان سرپرست خانوار، معلولان، سوخت‌بران، زندانیان و خانواده‌هایشان به اجرا درآمده است.
وی افزود: همچنین ۸۰۲ طرح بازگشت به روستا عملیاتی شده که مهاجرت معکوس را از شهرها به روستاها به دنبال داشته است.
مدیرکل ستاداجرایی استان تاکید کرد: با توجه به ظرفیت‌های منطقه‌ای و پتانسیل‌های بومی، تولید پوشاک و آبزی‌پروری در اولویت طرح‌های اشتغال در سیستان و بلوچستان قرار دارد.

کد خبر 4673

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =