طرح جهش تولید در دیم‌ زارهای کهگیلویه و بویراحمد اجرایی شد

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) استان کهگیلویه و بویر احمد گفت: طرح جهش تولید در ۳۰ هزار هکتار از دیم‌ زارهای استان در سال زراعی جاری با نظارت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و همکاری سازمان جهاد کشاورزی آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) استان کهگیلویه و بویراحمد، شایان نادری از طرح جهش تولید در ۳۰ هزار هکتار از دیم‌ زارهای استان در سال زراعی جاری با نظارت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و همکاری سازمان جهاد کشاورزی آغاز شده خبر داد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) استان کهگیلویه و بویر احمد گفت: این طرح در پنج محصول دیمی شامل گندم و جو، نخود، عدس و دانه ای روغنی و علوفه اجرا می شود و به افراد متقاضی اجرای طرح جهش تولید در دیم زارهای  کهگیلویه و بویراحمد تسهیلات بانکی ارزان قیمت، تخفیف هزینه بیمه محصولات، تامین تسهیلات مورد نیاز برای خرید ماشین آلات کاشت و برداشت داده می شوند.

وی افزود که همچنین به افراد مجری طرح  خدمات آموزشی، تامین نهاد های مورد نیاز (کود و بذر) و تسهیلات بانکی به صورت قرض الحسنه تا سقف یک میلیارد ریال ارائه می شود، که این تسهیلات با نرخ سود چهار درصد و دوره بازپرداخت پنج ساله از سوی بانک‌ ملی استان پرداخت خواهد شد.

نادری با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان"تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها" از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: پایداری اشتغال و محرومیت زدایی، بهبود معیشت بهره ‌برداران، پشتیبانی از تولید، رونق کشاورزی در اراضی دیم زار و کم بازده استان از اهداف ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در زمینه حمایت از کشاورزان در طرح یاد شده است .

همچنین استفاده حداکثری از آب نزولات آسمانی برای تولید محصولات کشاورزی را مورد تاکید قرار داد و گفت: افزایش تولید محصولات زراعی و افزایش درآمد کشاورزان از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

نادری ابراز کرد که هم اکنون این طرح در اراضی دیم کشاوری مناطق سردسیری استان از جمله بویراحمد، مارگون و دنا آغاز شده و در یک بازده پنچ ساله ادامه خواهد داشت، که در صورت اجرای این طرح میزان عملکرد مزارع دیم با بکارگیری اصول صحیح به زراعی افزایش خواهد یافت.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در کهگیلویه و بویر احمد در پایان بیان نمود که کشت محصولات کشاورزی این طرح با روش های نوین می باشد و آموزش های لازم برای کشاورزان در زمینه کشت نوین برگزار خواهد شد.

کد خبر 2817

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =