درمان ۱۰ هزار زوج نابارور در مناطق محروم کشور با اختصاص بودجه ۱۰۰میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان امام

به همت بنیاد ۱۵ خرداد وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام ۱۰ هزار زوج نابارور در کشور در طرح درمان رایگان شرکت داده میشوند.

آیین آغاز دور جدید خدمات بنیاد ۱۵ خرداد پس از پیوستن به ستاد اجرایی فرمان امام، صبح امروز با حضور معاونان ستاد اجرایی فرمان امام و مدیران عامل بنیاد ۱۵خرداد و بنیاد برکت و مدیران بانک صادرات درمحل نمایشگاه دائمی ستاد برگزار شد.

سیدعبدالله ارجائی مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد در این مراسم با اشاره به آغاز فعالیت‌های جدید این بنیاد گفت: با دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام بخشی از خدمات اجتماعی که تا پیش از این توسط بنیادهای احسان و برکت ارائه میشد، از امروز با افتتاح سامانه جامع خدمات اجتماعی بنیاد ۱۵خرداد وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام به آدرس https://۱۵۴۲.ir به مردم ارائه خواهد شد.

وی افزود: یکی از این فعالیت‌ها کمک به درمان ناباروری ۱۰ هزار زوج نابارور که در دهک‌های ۱ تا ۵ جامعه هستند و با اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان توسط  ستاد اجرایی فرمان امام خواهد بود.   

ارجائی در تشریح این طرح گفت: معرفی به مراکز درمانی طرف قرارداد با بنیاد، پرداخت ۱۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه با همکاری بانک صادرات و یک میلیون تومان کمک بلاعوض از جمله تسهیلات ستاد اجرایی فرمان امام برای فرزنددار شدن این خانواده‌هاست که این حمایت تا فرزنددار شدن این زوج‌ها ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل بنیاد ۱۵خردادِ ستاد اجرایی فرمان امام خاطرنشان کرد: افرادی که مایل به استفاده از این خدمات هستند میتوانند با مراجعه به سامانه https://۱۵۴۲.ir در این طرح ثبت‌نام کنند.

سیدمصطفی سیدهاشمی معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام نیز در این مراسم با اشاره به اقدامات این ستاد در حوزه‌های سلامت و خانواده افزود: تاکنون ۶۵۰۰ زوج نابارور در مناطق محروم کشور در طرح حمایتی ستاد اجرایی فرمان امام قرار گرفتند که این درمان‌ها منجر به تولد بیش از ۸۰۰ کودک شده است.

وی افزود: توجه به تحدید جمعیت و ترویج فرزندآوری در کشور، یکی از برنامه‌های ثابت ستاد اجرایی فرمان امام در سال‌های اخیر بوده و طرح‌های جدیدی نیز در این زمینه طراحی شده که به زودی به اطلاع مردم خواهد رسید.

سیدهاشمی با غلط خواندن ترویج سیاست "فرزند کمتر زندگی بهتر" در برخی دهه‌های گذشته افزود: تفکر غلطی در دنیا وجود داشت که با کاهش جمعیت، سطح رفاه و آسایش جامعه افزایش می‌یابد و منابع زیست محیطی کمتر به خطر میافتند، اما امروز ثابت شده که جمعیت یکی از سرمایه‌های هر کشور است و کاهش جمعیت میتواند عواقب مختلف اقتصادی و امنیتی در پی داشته باشد.

وی تأکید کرد: امروز مشکل، نحوه مدیریت در سطح جامعه است، اگر مدیریت صحیح و به روز و زبده وجود داشته باشد، جمعیتِ بیشتر تبدیل به یک فرصت و برگ برنده و منجر به افزایش توان و ظهور استعدادهای قوی‌تر و خلاقانه تر در کشور میشود.

قائم مقام مدیرعامل بانک صادرات نیز دیگر سخنران این مراسم بود. رضا صدیق با قدردانی از ورود ستاد اجرایی فرمان امام به مبحث جمعیت و افزایش فرزندآوری گفت: امروز با دیدن چهره تعدادی از فرزندان متولدشده در طرح حمایتی ستاد اجرایی، با خودم گفتم چه طرح و سرمایه‌گذاری بهتر و شیرین‌تر از این که منجر به تولد یک انسان شود که در آینده میتواند یک دانشمند و یک افتخارآفرین و نخبه برای کشور شود.

عضو هیئت مدیره بانک صادرات افزود: مشارکت در این طرح برای ما، مشارکت دریک پروژه اقتصادی و کوتاه مدت نیست بلکه انجام بخشی از وظایف اجتماعی و انسانی است که به آن افتخار میکنیم.

گفتنی است در این مراسم تعدادی از خانوارهایی که با حضور در طرح درمان زوج‌های نابارور ستاد اجرایی فرمان امام صاحب فرزند شده بودند نیز به عنوان مهمان افتخاری حضور داشتند که در پایان مراسم هدایایی به والدین و کودکان آنها اهدا شد.

در پایان این آیین، تفاهمنامه همکاری بین بنیاد ۱۵ خردادِ ستاد اجرایی فرمان امام، بیمه برکت و بانک صادرات امضا شد.

انتهای پیام/

کد خبر 1777

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =