۳۵ رشته قنات در خراسان جنوبی احیا و به بهره برداری رسید

با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ۳۵ رشته قنات در خراسان جنوبی مرمت، احیا و به بهره برداری رسید.

مراسم بهره برداری از ۳۵ رشته قنات خراسان جنوبی ظهر سه شنبه با حضور ویدئو کنفرانسی مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ، مدنی مدیرعامل بنیاد برکت، جانباز مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور، اکبری معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در روستای نوفرست بیرجند برگزار شد.

 مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام خراسان جنوبی در حاشیه این مراسم اظهارکرد: پروژه احیا و مرمت قنات روستای نوفرست شهرستان بیرجند به نمایندگی از ۳۵ قنات در سطح استان با حضور مسئولان انجام شده است.

سید مجتبی موسوی  با بیان اینکه ۷ دستگاه تانکر آبرسان نیز برای روستاهای استان تامین شده است، بیان داشت: احیا و مرمت قنوات و تأمین تانکرها از محل همکاری سه جانبه سازمان مدیریت و برنامه ریزی، شرکت آب وفاضلاب و بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره)  بوده است.

به گفته وی ستاد اجرایی فرمان امام حدود ٢٠٠میلیارد ریال در بحث آبرسانی و احیا و بازسازی قنوات در استان مشارکت کرده است.

 موسوی با بیان اینکه ۷۵ درصد مبلغ تفاهم شده تا کنون محقق شده است، عنوان کرد: با احیای این قنوات ۶ هزار خانوار ساکن در ۱۴۱ روستا از آب آشامیدنی سالم برخوردار شده اند.

 وی  با بیان اینکه همچنین بنیاد برکت در اجرای پروژه های آبرسانی به ۳۹ روستا نیز همکاری داشته است، گفت: از این تعداد ۲۵ پروژه تا کنون به بهره برداری رسیده و با تکمیل این پروژه ها تا پایان شهریور ماه ۱۱ هزار نفر از جمعیت روستایی استان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند می شوند.

به گفته وی از مجموع سرمایه گذاری ۴۵۰ میلیارد ریالی برای اجرای این پروژه ها، سهم بنیاد برکت ۱۴۰ میلیارد ریال بوده است.

کد خبر 1625

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =