حضور فعال بنیاد برکت در نمایشگاه دستاوردهای حوزه اقتصاد روستا

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در نمایشگاه دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه اقتصاد روستا حضوری موثر و فعال داشت.

بر اساس این گزارش، بنیاد برکت در نمایشگاه دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه اقتصاد روستا، با محور فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه‌های مختلف از جمله تولیدات کودهای آلی، خدمات کشاورزی پهپادی، بیوتکنوژیک گیاهی، تولید و پشتیبانی صنایع دستی، گلخانه‌های تولید بذر، سامانه‌های هوشمند جلوگیری از سرمازدگی باغ‌ها، دستگاه‌های انجماد مواد غذایی، پرورش حشرات مفید زیستی و طرح الگوی کشت متعادل و پایدار حضوری فعال و تاثیرگذار داشت.

روز جمعه گذشته، آیت‌الله سیدابراهیم رییسی رییس جمهور از غرفه بنیاد برکت در نمایشگاه دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه اقتصاد روستا بازدید به‌عمل آورد. در جریان این بازدید، محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت گزارشی از فعالیت‌های مختلف این بنیاد در حوزه توانمندسازی اقتصادی، اشتغال‌زایی، محرومیت‌زدایی و اقدامات عمرانی و زیربنایی به رییس جمهور ارائه کرد.

گفتنی است، برگزاری این نمایشگاه که همزمان با روز ملی عشایر و روستا بود، با آیین شکرانه تحقق ۳۰۰ هزار اشتغال در روستا و بهره‌برداری از ۱۲ هزار طرح اقتصادی و زیرساختی روستایی همراه شد.

 حضور فعال بنیاد برکت در نمایشگاه دستاوردهای حوزه اقتصاد روستا

آیت‌الله رئیسی در این مراسم با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر انقلاب تحت عنوان «تولید؛ دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین»، تولید دانش‌بنیان را راهبرد نجات‌بخش کشور دانست و بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان به‌ویژه در زمینه تقویت و ارتقای سطح تولید در روستاها و نیز کارآمدسازی نظام اداری کشور تأکید کرد.

رییس جمهور با اشاره به تشکیل «شورای‌ عالی جهاد سازندگی» در دولت سیزدهم برای حمایت از اقدامات و فعالیت‌های گروه‌های جهادی و همچنین فعال‌سازی اقتصاد روستایی، گفت: ظرفیت‌هایی که در روستا وجود دارد، ظرفیت‌های کمی نیست و این ظرفیت‌ها با سیاستگذاری یکپارچه، نگاه به اولویت‌ها و همچنین آمایش سرزمینی مورد حمایت دولت قرار خواهد گرفت.

وی همچنین راه‌اندازی سامانه ترسیم وضعیت روستاهای کشور را اقدامی ارزشمند در جهت آگاه ساختن مسئولان از وضعیت جامعه روستایی کشور دانست و افزود: وجود ساز و کاری برای نظارت بر امور روستا یک ضرورت است تا مسئولان، مشکلات روستا را به صورت لحظه‌ای رصد کنند. این امر می‌تواند به ایجاد توازن در تخصیص اعتبارات روستایی منجر شود.

پیش از سخنان آیت‌الله رئیسی، سیدامیرحسین مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، در سخنانی گزارشی از دستاوردهای دولت در زمینه توسعه و تعمیق اقتصاد روستائی و به‌ویژه روند اجرای ۱۲ هزار طرح عمرانی و ایجاد ۳۰۰ هزار شغل پایدار در روستاها ارائه کرد. همچنین رئیس جمهور در ارتباط تصویری با استانداران سراسر کشور، دستور آغاز رسمی بهره‌برداری از این ۱۲ هزار طرح عمرانی را صادر کرد.

کد خبر 4848

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =