افتتاح بیمارستان 120 تخت‌خوابه در نی‌ریز توسط ستاد اجرایی فرمان امام/ سرمایه‌گذاری 7 هزار میلیارد تومانی ستاد در استان فارس

بیمارستان 120 تخت‌خوابه "شهدای سلامت بنیاد برکت" درزمینی به مساحت 7 هکتار و زیربنای 12200 مترمربع در نی‌ریز به بهره‌برداری رسید.

صبح امروز (سه‌شنبه 26بهمن ماه) و همزمان با سالروز ولادت پربرکت امام علی(ع) و روز پدر ، بیمارستان شهدای سلامت بنیاد برکت نی‌ریز با حضور سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام ، استاندار فارس  و سایر مقامات استانی افتتاح شد.
 
سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام که در سفری یکروزه به فارس رفته در آیین بهره‌برداری ازاین بیمارستان ضمن گرامیداشت یاد امام و شهدا اظهار داشت: سال 90 وزیر وقت بهداشت لیست حدود 100 بیمارستان موردنیاز کشور را تهیه کرد و از ستاد اجرایی فرمان امام درخواست کمک برای ساخت و تجهیز آنها کرد که دکتر مخبر ساخت 12 بیمارستان را تقبل کرد و نی‌ریز یکی از آن بیمارستان‌ها بود. 

عارف نوروزی افزود: امروز دوازدهمین بیمارستان را همزمان با سالروز ولادت مولی الموحدین افتتاح و تقدیم مردم شریف این منطقه میکنیم تا بخش زیادی از مشکلات آنها برای دسترسی به کادر سلامت و درمان و تجهیزات پزشکی مرتفع شود.

وی خاطرنشان کرد: ستاد اجرایی فرمان امام در سال‌های اخیر بیش از 7000 میلیارد تومان در استان فارس سرمایه‌گذاری کرده که 6000 میلیارد تومان آن برای پروژه عظیم پتروشیمی اتان‌گیری مُهر بود که پروژه‌ای ملی، ارزآور و از جنس اقتصاد مقاومتی است و 90 درصد کارکنان آن نیز از افراد بومی هستند. 

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام در ادامه گفت: 1253 میلیارد تومان دیگر در قالب 8طرح بنگاه محور با ظرفیت حدود 4005 نفراشتغال و مجموع 158میلیارد و 600میلیون تومان سرمایه‌گذاری و 8723 طرح اشتغال‌محور خرد و خانگی با ظرفیت اشتغال 26169 و مجموع سرمایه‌گذاری 1029میلیارد تومان از این سرمایه‌گذاری‌ها بوده است. 

سرپرست ستاد اجرایی بیان داشت: اجرای 928 پروژه عمرانی و زیربنایی با ارزش 107.7میلیارد تومان شامل 114مدرسه و 34مسجد و 721 مسکن محرومین نیز بخش دیگری از خدمات ستاد در استان فارس میباشد.

نوروزی با اشاره به پروژه‌های در دست اجرای ستاد نیز گفت: 503 پروژه عمرانی و زیربنایی شامل 53مدرسه، 13مسجد و 109پروژه عمرانی دیگر با ظرفیت حدود 72میلیارد تومان سرمایه‌گذاری را در دست اجرا داریم.

فرهاد طهماسبی نماینده مردم نی‌ریز در مجلس شورای اسلامی نیز دراین مراسم ضمن قدردانی از خدمات ستاد اجرایی فرمان امام ، اظهار داشت: آغاز ساخت این بیمارستان در جلسه مربوط به شهدا مطرح شد و امروز هم در ایام سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ولادت امیر مؤمنان به بهره‌برداری رسید.

طهماسبی تأکید کرد: ستاد اجرایی فرمان امام کاملا بی‌ادعا ودرعین حال حساب شده و مدبرانه درمناطق محروم تلاش و محرومیت‌زدایی می‌کند و درسال‌های سخت اخیر چه به لحاظ اقتصادی و معیشتی و چه به لحاظ درمانی و دستاوردهای بزرگ ضدکرونایی درکنار مردم ایران ایستاد. 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز دراین مراسم با بیان اینکه در اختیار گذاشتن امکانات برای مردم مهم است، اظهار داشت: بالغ بر 115 میلیارد تومان هزینه این بیمارستان شده که حدود 90 میلیارد تومان هزینه ساختمانی و 30میلیارد هزینه تجهیزات شده است.

سیدوحید حسینی افزود: بنیاد برکت در مقطع حساسی که منابع در اختیار نداشتیم به داد مردم این منطقه رسید. 

استاندار فارس نیز ضمن تشکر از حضور سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام در آیین بهره‌برداری از بیمارستان بزرگ شهدای سلامت برکت اظهار داشت: با افتتاح بیمارستان نی‌ریز تقریبا تمام شهرستان‌های استان فارس صاحب بیمارستان شدند که تمام این بیمارستان‌ها هم بعد از انقلاب ساخته شده‌اند که باعث افتخار و بالیدن است. 

محمدهادی ایمانیه افزود: ستاد اجرایی فرمان امام درکنار انجام پروژه‌های بزرگی مثل ساخت و تجهیز این بیمارستان و 10 بیمارستان دیگر که در کشور ساخته ، مشغول فعالیت‌هایی بزرگی در استان فارس مانند انتقال آب روستاییان، ایجاد اشتغال محرومین ، احیای کارگاه‌های تولیدی و توزیع اقلام معیشتی در مناطق محروم است که ازاین بابت باید قدردان این مجموعه پرخیر و برکت انقلابی و جهادی باشیم.

انتهای پیام/

کد خبر 3351

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =